Gmina i Miasto Odolanów

Aktualności gminne

Drzwi Otwarte WUP w Poznaniu już 20 maja

Choć Wielkopolska ma najniższy w kraju odsetek bezrobotnych i od ubiegłego roku ich liczba zmalała o blisko 19 tysięcy, nie oznacza to, że nie można już nikomu pomóc. W rejestrach powiatowych urzędów pracy na koniec kwietnia 2017 r. pozostawało nadal 72.370 osób bez zatrudnienia. Dla nich i dla osób poszukujących pracy oraz zainteresowanych programami unijnymi Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu organizuje w sobotę, 20 maja, Drzwi Otwarte.

Oprócz siedziby w Poznaniu także oddziały zamiejscowe WUP w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile przygotowują specjalną ofertę dla odwiedzających. Przez kilka godzin czynne będą też powiatowe urzędy pracy w Grodzisku Wielkopolskim, Koninie, Słupcy, Lesznie, Obornikach, Śremie, Turku i Wolsztynie.

W WUP w Poznaniu będzie można skorzystać z konsultacji doradców zawodowych w zakresie: dokumentów aplikacyjnych, CV i listu motywacyjnego; rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami; sposobu poszukiwania pracy i planowania ścieżki kariery zawodowej. Zainteresowani uzyskają też informacje o zagranicznych ofertach pracy EURES, jakie posiada urząd; możliwościach transferu zasiłku dla bezrobotnych w ramach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także o warunkach życia i pracy w tych krajach; dokumentach PDU1/PDU2; sytuacji na wielkopolskim rynku pracy; otrzymają również porady nt. możliwości wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W Poznaniu swoją wiedzą z przybyłymi podzielą się przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Może ona być przydatna dla osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej.

W oddziale zamiejscowym w Kaliszu m.in. doradcy zawodowi udzielać będą porad indywidualnych, informować będą o ofercie edukacyjnej oraz ofertach pracy krajowych i zagranicznych, odbędą się zajęcia z autoprezentacji. Swoje stoiska przygotują PUP-y w Kaliszu i Pleszewie oraz OHP w Kaliszu.

W oddziale WUP w Koninie będzie można m.in. uzyskać pomoc w określeniu preferencji i predyspozycji zawodowych, możliwości kształcenia i przekwalifikowania, metod aktywnego poszukiwania pracy.

W oddziale WUP w Lesznie m.in. odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych określeniem kompetencji zawodowych, udzielane będą informacje nt. ofert pracy za granicą, możliwości otwarcia działalności gospodarczej. Można będzie skorzystać ze zbiorów informacji zawodowych, obejrzeć filmy edukacyjne i zawodoznawcze.

W pilskim oddziale WUP, oprócz pracowników urzędu, porad udzielać będą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy OHP oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Doradcy zawodowi udzielać będą porad indywidualnych osobom mającym problemy z odnalezieniem się na rynku pracy.

Zainteresowanych zapraszamy w sobotę, 20 maja 2017 roku, w godzinach od 10.30 do 12.30, do siedziby WUP w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 oraz oddziałów zamiejscowych WUP w: Kaliszu, ul. Serbinowska 5; Koninie, ul. Zakładowa 4; Lesznie, ul. Śniadeckich 5 oraz Pile, al. Niepodległości 24. Zapraszamy też do wymienionych wyżej powiatowych urzędów pracy.

« wstecz

Stopka

Urząd Gminy i Miasta Odolanów

Rynek 11
63-430 Odolanów
KONTAKT: tel. 62 733 15 81
fax 62 733 38 92

Godziny otwarcia:
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek -piątek 07:00 - 15:00

e-mail: sekretariat@odolanow.pl
www.odolanow.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie e-PUAP:
/UGIMODOLANOW/skrytka
/UGIMODOLANOW/SkrytkaESP 

NIP Urzędu  622 16 95 386
REGON Urzędu 000529516

NIP Gminy  622 27 31 888
REGON Gminy  250855127

Konto - Bank Spółdzielczy w Dobrzycy oddział Odolanów
33 84 09 0001 0100 0228 2000 0005

[obiekt mapy] Gmina i Miasto Odolanów
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji