Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Aktualności 2017

MLKS Odolanovia w IV lidze!

W ubiegłym tygodniu podopieczni Grzegorza Żyto, zawodnicy MLKS Odolanovii wykorzystali szansę, aby awansować do IV ligi. Z rozgrywek czwartoligowych wycofała się drużyna Wicher Dobra. Podjęto decyzję, że zespoły z klas okręgowych, które uplasowały się na drugim miejscu powalczą w trójmeczach barażowych o dostanie się do IV ligi. W środę 2 sierpnia na Stadionie Miejskim w Odolanowie drużyna MLKS Odolanovii podejmowała u siebie GKS Sompolno. W 44 minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Jakub Bąk. Po przewie szczęśliwa passa dla młodego zawodnika Jakuba Bąka trwała dalej. W 47 minucie znów trafił do bramki. Po kolejnym golu Łukasza Jamrego w 50 minucie Odolanovia była już pewna wygranej. Utwierdził ją w tym Mateusz Sobczak, który w 70 minucie strzelił bramkę na 4:0. Środowa wygrana Odolanovii mogła oznaczać, że losy wejścia do IV ligi rozstrzygną się już w sobotę 5 sierpnia, gdzie na stadionie w Krobi rozegrano kolejne spotkanie pomiędzy Krobianką Krobią, a MLKS Odolanovią. Tak też się stało. Po wyjątkowo trudnej pierwszej połowie w 55 minucie do bramki Krobianki trafia doświadczony zawodnik Odolanovii Paweł Świtała, a w przeciągu następnych kilku minut wynik na 2:0 podwyższa Mateusz Sobczak. Kropkę nad "i" w ostatniej sekundzie meczu postawił Kamil Czołnik, strzelając na 3:0.