Mikołajki w Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Studenci UTW postanowili obdarować się prezentami z okazji Dnia Św. Mikołaja. W tym celu zgromadzili się 7 grudnia 2016 r. w auli liceum, która specjalnie na tę okazję została udekorowana piękną choinką. Wszystkie ozdoby na świątecznym drzewku zostały wykonane przez panie z sekcji plastycznej. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęło się od występu uniwersyteckiego chóru. Pod batutą pani Aleksandry Walkow studentki zaśpiewały 6 utworów: Wśród nocnej ciszy; Wigilijna noc; Złota Jerozolima i biedne Betlejem; Jeden dzień w roku; Oj, Maluśki, Maluśki; Dzwonki sań. Po każdym utworze publiczność nagradzała chórzystki gromkimi brawami.
Kolejną atrakcją były trzy scenki kabaretowe przygotowane przez studentów sekcji literacko-teatralnej: Pizza; Przepis na szarlotkę; Awaria. Te występy również wzbudziły wiele emocji i wywoływały salwy śmiechu. Oczywiście największą atrakcją wieczoru było przybycie św. Mikołaja, który obdarował wszystkie uniwersyteckie „dzieci” pięknymi prezentami. Jednak aby otrzymać prezent, należało najpierw odpowiedzieć na pytanie dotyczące św. Mikołaja. Studenci UTW wykazali się sporą wiedzą i poczuciem humoru.
Mikołajkowe spotkanie było kolejną imprezą integracyjną UTW. Uczestniczyli w niej prawie wszyscy aktywni studenci. Nad organizacją całości spotkania czuwało dwóch członków Rady Programowo - Organizacyjnej: pani Danuta Dybol i pan Maciej Pawlicki, który także wcielił się w rolę św. Mikołaja.
Grudzień jest ostatnim miesiącem, w którym UTW realizuje projekt „Uniwersytet Trzeciego Wieku 2016” dotowany przez Gminę i Miasto Odolanów. W jego ramach do końca grudnia zrealizowane zostaną ponad 460 godzin sekcji (język angielski i niemiecki, informatyka, literatura, muzyka, gimnastyka, historia, gry, rowery). Ponadto odbyła się wycieczka do opery na „Eugeniusza Oniegina”, kilka wycieczek rowerowych, autokarowa wycieczka integracyjna na Stawy Milickie, 2 spotkania integracyjne, wspólne wyjścia do kina. Warto dodać, że w czwartek 8 grudnia rusza kolejna sekcja - tańce.
Odolanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku kieruje do seniorów bardzo bogata ofertę. Trzeci rok działalności pokazuje dużą aktywność studentów, różnorodność ich zainteresowań, a co za tym idzie potrzebę jego istnienia.
Wszystkich seniorów, zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu
w gronie sympatycznych znajomych serdecznie zapraszamy!
Ewa Banaszkiewicz - Zawidzka
trener sekcji literacko - teatralno - filmowej