Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Gospodarka

 • -

Najważniejsze inwestycje w Gminie i Mieście Odolanów 2015-2016

Przedstawiamy zestawienie inwestycji zrealizowanych na terenie Gminy i Miasta Odolanów w latach 2015-2016. 

 • Brama 600-lecia

Zakończone przed końcem roku

Jeszcze w „starym” 2016 roku zakończyliśmy kilka istotnych inwestycji na terenie Gminy i Miasta Odolanów. Poniżej przedstawiamy galerię zakończonych inwestycji. Zapraszamy do oglądania! 

 • Piaski Nabyszyce

Zimowa aura inwestycyjna

Drogi w Garkach, Świecy, Nabyszycach. Remonty dachów w Gliśnicy, Odolanowie. Remont wieży ciśnień. Prace porządkowe i konserwacyjne - jednym słowem  - mimo zimowej aury inwestycje w gminie idą pełną parą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • -

Prace na dworcu

Trwają prace w budynku byłego dworca PKP w Odolanowie. Na części niskiej obiektu  remontowane jest pokrycie dachowe. 

 • -

Dzieje się....

Trwają prace przy terenie rekreacyjnym przy ulicy Słonecznej w Raczycach. W Wierzbnie rozpoczęły się prace przy zbiegu ulic Kwiatowej i Odolanowskiej. Przy skrzyżowaniu zostanie położona kostka brukowa i pojawi się przejście dla pieszych. 

 • -

Kolejne zadania drogowe zrealizowane

Sprzyjająca jesienna pogoda sprawia, że zadania drogowe realizowane są zgodnie z planem i bez zbędnych opóźnień. W ostatnim czasie oddane do użytku zostały 3 takie inwestycje.

 • -

Nowe chodniki w gminie

Trwa realizacja zadania pn.  „Przebudowa chodnika w ciągu drogi gminnej Huta - Chałupki w miejscowości Huta - etap II”. Nowy chodnik został położony także w Parku Natury i prowadzi do „Altanki Miłości”. 

 • -

Zakończenie prac na ulicy Parkowej

Mimo licznych niespodziewanych utrudnień droga gminna ul. Parkowa w Odolanowie została dzisiaj oddana do użytku. Na długości ponad 300 metrów drogi wykonano m.in. nawierzchnię z kostki betonowej, położono chodnik i zjazdy do posesji. 

 • Otwarcie boiska w Garkach

Wielkie otwarcie w Garkach

W obecności władz samorządowych, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców dokonaliśmy wczoraj uroczystego otwarcia nowego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza Garkach.

 • Dworzec w Garkach

Co nowego w gminie, czyli budujemy i remontujemy

Ulica Zacisze w Odolanowie, dworzec w Garkach, droga w Świecy I, ogrzewanie gazowe w Gimnazjum w Świecy - to tylko wybrane prace, które trwają właśnie na terenie Gminy i Miasta Odolanów. Zapraszamy do obejrzenia galerii trwających inwestycji.

 • Psie toalety

Psie toalety w Odolanowie

Dwie nowe toalety dla psów powstały właśnie na terenie Odolanowa. Jedna usytuowana jest na blokach, druga w Parku Natury. Toalety dla psów to duże udogodnienie dla właścicieli czworonogów, którzy często (nie tylko u nas) odczuwają niechęć do sprzątania psich kup.

 • -

Teren przy stawie w Bonikowie coraz piękniejszy

W ostatnich dniach przy stawie oddano do użytku altankę turystyczną. Realizacja zadania budowy obiektu możliwa była dzięki uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

 • -

Plac zabaw dla każdego

W Nabyszycach i Świecy I najmłodsi mogą cieszyć się nowymi, bezpiecznymi i atestowanymi urządzeniami do zabawy. W Uciechowie istniejący plac zabaw został rozbudowany o nowe urządzenie do zjeżdżania na linie, sołectwo zainwestowało również w ogrodzenie.

 • -

Nowymi chodnikami po Odolanowie

Trwa inwestycja pod nazwą „Przebudowa chodnika w ciągu drogi gminnej ul. Zborowieckiej w Odolanowie”. W ramach zaplanowanych prac na odcinku ponad 200 metrów położony zostanie chodnik z kostki brukowej, wykonane zostaną również wjazdy do posesji.

 • -

Aktywnie w naszej gminie

Systematycznie zwiększa się ilość obiektów sportowo-rekreacyjnych w Gminie i Mieście Odolanów. Na ten moment trwają intensywne prace budowlane przy Szkole Podstawowej w Garkach, gdzie montowana jest nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego.

 • -

Pracowite wakacje w gminie

Mimo okresu wakacyjnego, który raczej kojarzy się z wypoczynkiem niż intensywną pracą, w Gminie i Mieście Odolanów realizowane są najróżniejsze zadania inwestycyjne i porządkowe - powstają nowe drogi, odnawiane są sale wiejskie, budowane boiska, a pobocza i rowy koszone i sprzątane. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z prowadzonych prac.

 • ul. Piszczygłowy

Po nowej nawierzchni na Piszczygłowy i nie tylko

Już od kilku dni mieszkańcy ulicy Piszczygłowy w Odolanowie mogą cieszyć się zmodernizowaną drogą.  Na ponad 200 metrowym odcinku wykonano jezdnię, chodniki oraz wjazdy do posesji – całość zrobiona z kostki brukowej.

 • Ul. Nowy Świat w Tarchałach Wielkich

Krótki przegląd realizowanych inwestycji drogowych (galeria)

Prace w drogownictwie w Gminie i Mieście Odolanów idą pełną parą. Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami obecnie realizowanych inwestycji. 

 • Sala wiejska w Uciechowie

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Uciechów

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". W tym tygodniu prezentujemy Uciechów.

 • Sala wiejska w Nadstawkach

Kolejna sala wiejska w gminie wyremontowana!

Dobiegł końca remont sali wiejskiej w Nadstawkach. Zakres prac obejmował: remont istniejącej toalety męskiej, remont sali tanecznej, wykonanie tzw. wydawki z kuchni na salę wraz z montażem rolety.

 • Szlakiem inwestycyjnym Tarchały Wielkie i Tarchały Małe

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Tarchały Małe i Tarchały Wielkie

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". W tym tygodniu prezentujemy Tarchały Małe i Tarchały Wielkie.

 • Sala osiedlowa na Górce w Odolanowie

Metamorfoza sali osiedlowej na Górce zakończona!

Zakończyły się prace na sali osiedlowej na Górce w Odolanowie. W ciągu ostatnich kilku tygodni sala przeszła generalny remont. Całkiem nowa będzie służyć mieszkańcom do organizacji zebrań osiedlowych, imprez okolicznościowych czy spotkań rodzinnych. 

 • Chodnik przy drodze powiatowej w Świecy II

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Świeca I i Świeca II

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". W tym tygodniu prezentujemy Świecę I i Świecę II. 

 • Sala wiejska w Tarchałach Wielkich

Prace modernizacyjne w salach wiejskich

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi na sali wiejskiej w Tarchałach Wielkich zamontowane zostały 3 klimatyzatory powietrza, a pomieszczenia odmalowane. Swoją metamorfozę przechodzi sala wiejska w Nadstawkach. Obecnie dobudowywana jest druga toaleta.

 • Szlakiem inwestycyjnym - Raczyce

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Raczyce

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". Tym razem prezentujemy miejscowość Raczyce. 

 • Szlakiem inwestycyjnym - Gorzyce Małe

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Gorzyce Małe

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". Dzisiaj przedstawiamy Gorzyce Małe. 

 • Budowa ul. Krótkiej w Bonikowie

Przebudowa ulicy Krótkiej w Bonikowie

Jeśli warunki pogodowe dopiszą, to już na początku następnego tygodnia mieszkańcy ulicy Krótkiej w Bonikowie będą mogli korzystać z nowo wybudowanej drogi. Od wczoraj trwają prace związane z inwestycją pn. „Przebudowa drogi gminnej – ulica Krótka we wsi Boników”.

 • Infrastruktura turystyczna w Nadstawkach

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Baby, Kaczory, Nadstawki

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". Dzisiaj przedstawiamy trzy miejscowości: Baby, Kaczory i Nadstawki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem poniżej.

 • Remont sali na Górce

Rozpoczęliśmy remont sali osiedlowej na Górce

W tym tygodniu rozpoczął się remont sali osiedlowej Odolanów – Górka. W chwili obecnej trwają prace rozbiórkowe starej boazerii, sanitariatów oraz szatni. Równolegle prowadzone są prace polegające na wymianie wewnętrznej instalacji elektrycznej.

 • Szlakiem inwestycyjnym - Huta

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Huta

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". Dzisiaj przedstawiamy Hutę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem poniżej.

 • Spotkanie ze Starostą Ostrowskim

Z kalendarza burmistrza...

W ostatnich dniach stycznia Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów uczestniczył w wielu strategicznych pod względem inwestycyjnym spotkaniach.

 • Szlakiem inwestycyjnym - Gliśnica

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Gliśnica

Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". Dzisiaj przedstawiamy miejscowość Gliśnica. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem poniżej.

 • Szlakiem inwestycyjnym - Garki

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Garki

Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka serii "Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015". Dzisiaj przedstawiamy miejscowość Garki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem poniżej.

 • Pozyskujemy środki zewnetrzne

Pozyskujemy środki zewnętrzne

Od początku 2015 roku samorząd odolanowski zrealizował 11 inwestycji dofinansowanych ze środków zewnętrznych. 11 pozytywnie rozpatrzonych wniosków = 11 inwestycji o wartości 1 484 414,67  złotych, w tym 582 582,62  pozyskanych samych środków zewnętrznych.

 • Szlakiem inwestycyjnym - Boników

Szlakiem inwestycyjnym 2015 - Boników

Rozpoczynamy cykl artykułów pn. „Szlakiem inwestycyjnym Gminy i Miasta Odolanów 2015”. Co tydzień na łamach naszej strony internetowej, a później także „Dzwonka Odolanowskiego” prezentować będziemy najważniejsze inwestycje 2015 roku w poszczególnych miejscowościach gminy.

 • Świeca

Nowy wizerunek sali wiejskiej w Świecy I

W grudniu 2015 roku sala wiejska w Świecy I zyskała nową elewację. Sala stanowi wizytówkę miejscowości i miejsce spotkań mieszkańców.

 • Remont sali w Gorzycach Małych

Inwestycje w Gorzycach Małych

W ostatnich dniach minionego roku w sali wiejskiej w Gorzycach Małych rozbudowano wewnętrzną instalację gazową wraz z montażem nagrzewnicy powietrza. Natomiast w pomieszczeniu szatni boiska sportowego wymieniono 4 okna.

 • Remont sali w Tarchałach Małych

Nowe oblicze sali wiejskiej w Tarchałach Małych

Kompleksowy remont przeszła sala wiejska w miejscowości Tarchały Małe. Prace obejmowały: wymianę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, odnowienie ścian w sali wraz ze sceną i antresolą oraz w kuchni.

 • Remont sali w Nabyszycach

Remont pomieszczenia gospodarczego przy sali wiejskiej w Nabyszycach

Pod koniec minionego roku wyremontowany został dach pomieszczenia gospodarczego przy sali wiejskiej w Nabyszycach. Środki na inwestycję pochodziły z budżetu Gminy i Miasta Odolanów. 

 • -

Ruszą prace związane z budową ścieżki rowerowej Odolanów – Tarchały Wielkie

W dniu wczorajszym Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marian Janicki spotkał się z Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Pawłem Katarzyńskim. Rozmowy dotyczyły planów budowy ścieżki rowerowej Odolanów – Tarchały Wielkie – Radziwiłłów.