Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Konferencja pt. Wymiana doświadczeń oraz poszerzanie wiedzy z zakresu rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19 w gminach partnerskich

Projekt pn. Wymiana doświadczeń oraz poszerzanie wiedzy z zakresu rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19 w gminach partnerskich  będzie polegał na spotkaniu przedstawicieli miast partnerskich z Niemiec i Polski oraz zorganizowaniu konferencji pn.  „Wpływ Covid 19 na funkcjonowanie administracji lokalnej- wymiana informacji, doświadczeń jak pandemia koronawirusa wpłynęła na działania samorządu terytorialnego w różnych krajach” wraz z warsztatami zawierającymi m.in. przedstawienie materiałów, zdjęć, multimedialnej prezentacji, wysłuchaniu prelekcji przedstawicieli władz samorządowych Odolanowa, oraz miast partnerskich  Heringen Werra i Heringen Helme.

Pandemia Covid-19 oddziałuje na każdy aspekt życia ludzi. Znalazło to również przełożenie na działalność administracji publicznej, która musiała się zdecydować na pracę zdalną oraz na ograniczenie kontaktu z petentami. Celem projektu jest pokazanie w jaki sposób administracja samorządowa radziła sobie z wyzwaniami jakie wymogła sytuacja pandemiczna. Wskazanie czy podejmowane działania były odpowiednio przygotowane, w jaki sposób zmieniały życie obywateli oraz jakim kolejnym wyzwaniom będą musiały sprostać samorządy przy kolejnej fali pandemii.

Zadanie sfinansowano ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

logo

  • autor: Dominik Sobczak, Katarzyna Gałęzka

Dokumenty do pobrania

« wstecz