Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Filip Sójka został Mistrzem Polski w formule K-1

Filip Sójka został mistrzem Polski w kickboxingu w formule K-1 podczas zawodów w Węgrowie w dniach 26-28.04.2024. Startował w kategorii -81kg Junior Starszy. Zwyciężył w trzech pojedynkach. W pierwszym pokonał Bartosza Bieleckiego  (Klub Sportowy Cross Fight Radom), następnie Kajetana Szymkiewicza  (Viktoria Szydłowiec) i w finale Bartosza Stańczyka  (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki).

To już drugi tytuł mistrz Polski w tym roku Filipa (pierwszy w light-contact), a czekamy jeszcze na mistrzostwa Polski w formule low-kick, i tam także jest w gronie faworytów. Miejsce w Kadrze Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata ma właściwie zapewnione więc trzeba trzymać kciuki o to by zdrowie dopisało do końca sezonu.

• autor: Tomasz Sroka, data: 2024-05-02