Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Niepokonany Filip Sójka, srebrny Bartosz Sikora

Czwarty tytuł Mistrza Polski w 2024 roku zdobył Filip Sójka (Center-team Odolanów, Respect – Team Ostrów Wielkopolski) podczas mistrzostw w Starachowicach w formule low-kick. Filip Startował w Kategorii -81kg Junior Starszy. Pokonał kolejno: Wiktora Turkiewicza TKKF OLIMP-AKADEMIA KICKBOXINGU AK-47 Legnica przez poddanie, Jakuba Michalczyka Jurajska Akademia Sportu-Łazy 3:0 i w finale przez walkower Adama Miłosza Rebelia Kartuzy, który w walce półfinałowej doznał kontuzji. Filip swoje walki zwyciężył dużą przewagą, pokazując jak silnym i dominującym w swojej kategorii jest zawodnikiem - tym samym umocnił swoją pozycję w Kadrze Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 23.08.2024 - 01.09.2024 w Budapeszcie.

Bardzo udane Mistrzostwa zaliczył także Bartosz Sikora, który startował w kategorii – 71kg Junior Starszy, zdobywając tytuł wicemistrza Polski przegrywając dopiero w finale bo bardzo wyrównanej walce. Bartosz do tych Mistrzostw przystąpił z kontuzją i mieliśmy obawy od początku turnieju o wynik. W pierwszej walce pokonał Igora Budnakiewicza, TKKF OLIMP-AKADEMIA KICKBOXINGU AK-47 Legnica 3:0, następnie Piotra Słoninę Golden Dragon Bydgoszcz 3:0, w półfinale Macieja Górczyńskiego ACADEMY MARTIAL ARTS WŁOCŁAWEK 2:1 by w finale ulec Marcelowi Piersie Fight Academy Ostrołęka 3:0.  Jeśli zdrowie dopisze Bartosz również ma duże szanse na udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata – czas pokaże.

Bardzo dobrze zaprezentował się Stanisław Ratajczyk, który debiutował w twardych formułach w ringu -57kg Junior Młodszy. Stoczył walkę z późniejszym wicemistrzem Polski Kasjanem Tomaszewiczem SKF Boksing Zielona Góra. Nie poddał się jednak bez walki, dzielnie stawiał opór faworytowi i nie ustępował ani na krok, werdykt wahał się do ostatnich sekund walki.

• autor: Tomasz Sroka, data: 2024-05-22