Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Aktualności gminne 2018

Dawid Barczak bezkonkurencyjny na krajowych ringach!

Trzeci tytuł Mistrza Polski w tym roku wywalczył Dawid Barczak (Center-Team Odolanów), tym razem podczas Mistrzostw Polski w Legnicy w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku, w formule low-kick w wadze -71kg.

To trzecie zawody rangi Mistrzostw Polski w tym roku i trzecie zwycięstwo Dawida, czym potwierdza, że jest niekwestionowanym mistrzem tej wagi. Począwszy od Kartuz, gdzie zwyciężył w formule kick-light (9-11 marca), po tygodniu w Warszawie (16-18 marca) zwyciężył w najtrudniejszej formule kickboxingu K-1 i teraz potwierdził, że ring krajowy należy w tym roku do niego!

Zawody w Legnicy to także dobry występ Huberta Sikory, który w kategorii -63,5 kg junior młodszy wywalczył srebrny medal. W półfinale pokonał zawodnika Seweryna Obszyńskiego (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) jednogłośną decyzją sędziów. W finale uległ bardzo doświadczonemu już Kacprowi Adamczewskiemu (KS Gym Fight Wrocław). Hubert posiada ogromne możliwości, których jeszcze nie potrafi wykorzystać w ringu. Nadejdzie jednak moment w którym poczuje się w walce bardziej swobodnie i wtedy będzie niezwykle groźnym zawodnikiem.

Przed Dawidem czas na odpoczynek po bardzo pracowitym okresie. Jednak już musimy zacząć myśleć o przygotowaniach do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się we wrześniu – i zrobimy wszystko, by przywieźć z nich medal.

• autor: Tomasz Sroka, data: 2018-04-24