Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Aktualności gminne 2018

Kuba Brylewski ze złotym i brązowym medalem

Jakub Brylewski, wychowanek ZUKS Bartosz w Odolanowie po raz kolejny zaprezentował się w doskonałej formie pośród zawodników kilkudziesięciu krajów Międzynarodowego Turnieju Juniorów w zapasach z stylu wolnym Bukareszt – Rumunia, zdobywając brązowy medal i miejsce na podium.

Kuba wygrał z zawodnikiem greckim 10-0, następnie zawodnikiem z Kazachstanu 7-1, uległ niestety Irańczykowi 1-5. A na końcu w walce o trzecie miejsce pokonał zawodnika z Ukrainy 4-1.

Nasz zawodnik nie spoczął jednak na laurach i w miniony weekend we Włodawie podczas Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu wolny pokonał wszystkich przeciwników (9) i tym samym ponownie zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów.

Obecnie Kuba przebywa na obozie sportowym w Gruzji. Obóz ten jest jednym z elementów cyklu przygotowań Kadry Polski do Mistrzostw Europy, które odbędą się 1-5 sierpnia w Rzymie, a także do Mistrzostwami Świata, które odbędą się 19-23 września w Słowacji.

Gratulujemy Jakubowi kolejnych sukcesów!

• autor: Bogdan Frąszczak, data: 2018-06-21