Gmina i Miasto Odolanów

Aktualności 2017

Dzień Seniora w Odolanowie

Odolanowscy seniorzy zrzeszeni w miejscowym kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uroczyście obchodzili Dzień Seniora. Spotkanie w pięknych salach restauracji ,,Nadbaryczna” rozpoczęło się od odśpiewania hymnu koła, który – jak mówił prezes Józef Wajs witając ponad 200 gości, w tym emerytowanych nauczycieli z ZNP – będzie towarzyszył wszystkim uroczystościom senioralnym.

- Cieszę się, że znowu możemy się spotkać – dodał Wajs. Nasza organizacja się rozwija, łączy coraz więcej ludzi, którzy nie chcą być bierni, a pragną włączyć się w życie społeczne i kulturalne, uczestniczyć w wycieczkach i wielu imprezach. Już dziś zapraszam wszystkich na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 14, również w ,,Nadbarycznej” .

Łzy w oczach miała 90-letnia Czesława Jasińska, która odbierała upominek jako najstarsza uczestniczka spotkania. Wspominano również 80-letnią Kazimierę Goryś.

Seniorzy znakomicie przyjęli program artystyczny w wykonaniu grypy muzyków i wokalistów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Furorę zrobił skrzypek Leszek Łuczak, który przygrywał do wspólnych śpiewów najpopularniejszych piosenek biesiadnych i patriotycznych. Znakomity prezent zrobi emerytom Wydawnictwo Vera, które ufunduje 100 profesjonalnie wydanych i zredagowanych śpiewników. Sekretarz koła Barbara Łyczywek stwierdziła, że śpiewniki przypadają się, między innymi, podczas autokarowych wycieczek.

Specjalnymi gośćmi byli, witamy gromkimi brawami burmistrz GiM Odolanów Marian Janicki, który w swoich działaniach wiele miejsce poświęca polityce społecznej i senioralnej, słusznie zauważając, że z roku na rok rosną potrzeby tej grupy. Obecnością zaszczycili również; dyrektor Miejsko-Gminnego Cetrum Pomocy ,,Wiara Nadzieja Miłość” Wojciech Słodkiewicz, przewodniczący osiedla im. Wojska Polskiego Eugeniusz Jakubiak i redaktor naczelny ,,Dzwonka Odolanowskiego” Piotr Młoczyński.

Cała sala odśpiewała ,,Sto lat”, radnemu Powiatu Ostrowskiego prezesowi Józefowi Wajsowi, który nie ustaje w działaniach na rzecz emerytów, rencistów i inwalidów oraz ich rodzin, nieustannie lobbując za tym środowiskiem u władz powiatowych i gminnych.

 • autor: Piotr Młoczyński, data: 2017-11-14
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie
 • Dzień Seniora w Odolanowie

« wstecz

Stopka

Urząd Gminy i Miasta Odolanów

Rynek 11
63-430 Odolanów
KONTAKT: tel. 62 733 15 81
fax 62 733 38 92

Godziny otwarcia:
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek -piątek 07:00 - 15:00

e-mail: sekretariat@odolanow.pl
www.odolanow.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie e-PUAP:
/UGIMODOLANOW/skrytka
/UGIMODOLANOW/SkrytkaESP 

NIP Urzędu  622 16 95 386
REGON Urzędu 000529516

NIP Gminy  622 27 31 888
REGON Gminy  250855127

Konto - Bank Spółdzielczy w Dobrzycy oddział Odolanów
33 84 09 0001 0100 0228 2000 0005

[obiekt mapy] Gmina i Miasto Odolanów
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji