Gmina i Miasto Odolanów

Aktualności 2017

Hej kolęda, kolęda w Wierzbnie

Tradycją noworoczną obecnej Szkoły Podstawowej w Wierzbnie, dawniej gimnazjum, jest wspólne kolędowanie z rodzicami, dziadkami i rodzinami uczniów oraz mieszkańcami Wierzbna i okolic. W tym roku zaproszenie na tę uroczystość przyjęli również: burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marian Janicki, sołtys Wierzbna Kazimierz Obsady, sołtyska Tarchał Wielkich Elżbieta Tomczak oraz ksiądz kanonik Krystian Szenowski, proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie.

Zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły Katarzyna Przybylska, która w nowym roku życzyła zebranym zdrowia i zaprosiła do refleksji nad kondycją człowieka we współczesnym świecie. Temat ten podejmowały jasełka zatytułowane „Gwiazda jeszcze nie spadła”. Przedstawiono w nich losy polskiej rodziny i problemy, z jakimi się boryka. Okazało się, że nie są nimi pieniądze, a brak czasu dla siebie i coraz słabsze więzi z najbliższymi. Ojciec rodziny, w pogoni za lepszym jutrem wyjechał do Stanów Zjednoczonych i od dwóch lat nie widział bliskich. Żona i starszy syn starają się zrozumieć motywy postępowania mężczyzny, ale coraz trudniej tłumaczyć je młodszym córkom. Na szczęście historia kończy się happy endem, choć narrator zaznacza, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, że wszystko w życiu zależy od nas…

Jasełka były pierwszym przedstawieniem dla środowiska lokalnego z udziałem zarówno gimnazjalistów, jak i uczniów nowej podstawówki. Scenkom towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu podopiecznych Szkoły Podstawowej w Wierzbnie wykonane przy akompaniamencie uczennic: Doroty Mróz, Agnieszki Maciejewskiej i Natalii Kusicielek oraz nauczycieli: Klaudii Szubert i Tomasza Sroki.

Po przedstawieniu do wspólnego śpiewu przy kawie i ciastku dołączyli mieszkańcy Wierzbna, Nabyszyc, Kurocha, Gliśnicy, Tarchał Wielkich i Tarchał Małych oraz Gorzyc Wielkich przybyli na poświąteczne spotkanie.

Młodzi aktorzy wręczyli obecnym podarunki przygotowane przez uczniów i rodziców, skupionych wokół programu Działaj Lokalnie „Aktywni rodzice – aktywne dzieci”, realizowanym dzięki Dolinie Baryczy i Gminie i Miastu Odolanów.

Do tematu miłości i relacji międzyludzkich nawiązał burmistrz Marian Janicki, składając zebranym noworoczne życzenia. Podkreślił jak bardzo ważny jest szacunek dla drugiego człowieka, zarówno w rodzinie, wśród przyjaciół, jak i w szkole czy pracy. Wypowiedź burmistrza uzupełnił ksiądz K. Szenowski, który przypomniał, że dla chrześcijan źródłem miłości jest Jezus Chrystus.

Spotkanie to stało się również okazją do podsumowania działań Stowarzyszenia Parafiada, których inicjatorem jest radny powiatowy i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wierzbnie Grzegorz Szubert, który wraz z proboszczem parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie wręczył obecnym na uroczystości uczestnikom i współorganizatorom akcji podziękowania za wkład pracy i życzliwość.

 • autor: Małgorzata Bożek, data: 2018-01-08
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie
 • Kolędowanie w Wierzbnie

« wstecz

Stopka

Urząd Gminy i Miasta Odolanów

Rynek 11
63-430 Odolanów
KONTAKT: tel. 62 733 15 81
fax 62 733 38 92

Godziny otwarcia:
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek -piątek 07:00 - 15:00

e-mail: sekretariat@odolanow.pl
www.odolanow.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie e-PUAP:
/UGIMODOLANOW/skrytka
/UGIMODOLANOW/SkrytkaESP 

NIP Urzędu  622 16 95 386
REGON Urzędu 000529516

NIP Gminy  622 27 31 888
REGON Gminy  250855127

Konto - Bank Spółdzielczy w Dobrzycy oddział Odolanów
33 84 09 0001 0100 0228 2000 0005

[obiekt mapy] Gmina i Miasto Odolanów
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji