Gmina i Miasto Odolanów

Aktualności gminne 2018

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego i Krwiodawstwa w Odolanowie - wspomnienia

„Są takie chwile, kiedy dar serca jest niezbędny, czyjaś obecność jest ratunkiem, jak dobrze, że jesteś, by komuś przyjść z pomocą”

Pod takim hasłem 15 września br. w Zagrodzie przy Bramie 600-lecia w Odolanowie odbyła się już IV edycja Dnia Dawcy Szpiku Kostnego i Honorowego Krwiodawcy. Przy niezwykle sprzyjającej pogodzie już od samego rana przy punktach poboru krwi ustawiła się kolejka osób chętnych, aby podzielić się tym, co najcenniejsze – własną krwią. W tym roku zarejestrowało się 60 osób. Zebrano prawie 15 litrów tego cennego leku. Stałym punktem była możliwość zmierzenia sobie ciśnienia, dzięki uprzejmości A. Bothur i G. Małuszek.

Całej akcji towarzyszyła niezwykła atmosfera, którą tworzyły dzieci, młodzież oraz dorośli. Mogliśmy podziwiać występy taneczne zarówno najmłodszych z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie przygotowanych przez A. Bolach grupa Kangurki i grupa Misie przygotowana przez J. Kupczyk oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Nabyszycach „Misie” pod opieką P. Pluskoty i D. Golec a także przedszkolaki z Nabyszyc pod opieką B. Krakowskiej i P. Pawlak jak i wokalne młodzieży z Zespołu Szkól w Odolanowie przygotowanych przez A. Walkow oraz absolwentkę Alicję Szkudlarz.

Dodatkową atrakcją, oprócz baloników, lizaków i kącika plastycznego, był pokaz Zumby poprowadzony przez Alicję Radajewską i Oliwię Grucę a w tradycje wpisał się już taniec belgijski, przy którym bawili się także dorośli.

Organizatorami były cztery szkoły: Szkoła Podstawowa w Nabyszycach, Zespół Szkól w Odolanowie, Gimnazjum w Świecy, Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Odolanowie, Klub Honorowych Dawców Krwi w Odolanowie oraz absolwenci: Grażyna Stasik, Piotr i Patryk Rudniccy, Adrian Kapczyński, Anna Kwiatkowska, Jakub Namysł.

Dziękujemy szczególnie tym, którzy znaleźli czas i oddali krew, zrejestrowali się jako dawcy szpiku kostnego oraz osobom wspierającym naszą akcję. Byli to m.in.: Palarnia Kawy „WOSEBA”, GS w Odolanowie, Urząd Gminy i Miasta Odolanów, Adam Ćwiertniak, Barbara, Ewa i Roman Marcinkowscy, Urszula i Roman Prokop, Stanisław Kolany, Stowarzyszenie Miłośników Przyrody, Kultury, Aktywnego Wypoczynku, Pomocy Niepełnosprawnym „Razem Raźniej”, Rady Rodziców wymienionych wyżej szkól, wolontariusze oraz wielu, którzy pragnęli pozostać anonimowi.

Z całego serca jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok we wrześniu.
 

  • autor: Organizatorzy, data: 2018-10-08
  • Dzień Dawcy Szpiku Kostnego i Krwiodawstwa w Odolanowie

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy i Miasta Odolanów

Rynek 11
63-430 Odolanów
KONTAKT: tel. 62 733 15 81
fax 62 733 38 92

Godziny otwarcia:
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek -piątek 07:00 - 15:00

e-mail: sekretariat@odolanow.pl
www.odolanow.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie e-PUAP:
/UGIMODOLANOW/skrytka
/UGIMODOLANOW/SkrytkaESP 

NIP Urzędu  622 16 95 386
REGON Urzędu 000529516

NIP Gminy  622 27 31 888
REGON Gminy  250855127

Konto - Bank Spółdzielczy w Dobrzycy oddział Odolanów
33 84 09 0001 0100 0228 2000 0005

[obiekt mapy] Gmina i Miasto Odolanów
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji