Gmina i Miasto Odolanów

Aktualności gminne 2018

Garki – Oksford: z malej szkoły w wielki świat!

Dzięki uczestnictwu w projekcie Power, Akcja 1 projekt „Ponadnarodowa mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” zatytułowanym „Cała mądrość nie mieści się w jednej głowie”, przedstawicielki grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Garkach: Elżbieta Król, Elżbieta Staniewska oraz Anna Świtała, uczestniczyły w dwutygodniowym kursie językowo – metodycznym w najstarszym uniwersyteckim, anglojęzycznym miasteczku, nazywanym również „miastem rozmarzonych wież” w mieście Oksford. Zajęcia odbywały się od trzeciego do czternastego września 2018 roku w The Lake School of English, szkole dla obcokrajowców, plasującej się na drugim miejscu pod względem spełnianych standardów nauczania w całej Anglii. Uczestnictwo w kursach kończyło się pomyślnie zdanym egzaminie oraz otrzymaniu certyfikatu, potwierdzającym stopień znajomości języka angielskiego.
           
Realizacja  europejskiego wymiaru edukacji i wychowania wymaga specjalnych kwalifikacji i umiejętności uczących pedagogów. Uczestnicząc w kursach zagranicznych oraz współpracując z międzynarodową grupą pozostałych uczestników zajęć, przyczyni się z pewnością do upowszechniania i popularyzacji wśród uczniów nauki języków obcych.  Ponadto poprzez nowe doświadczenia i nabytą wiedzę łatwiej będzie przekonać całą społeczność szkolną, że międzynarodowy wymiar i działalność szkoły na arenie europejskiej to niezwykle istotne aspekty nowoczesnej edukacji oraz codziennej pracy nauczyciela.
         
Żywy przykład i autentyczny przekaz przyczyni się z pewnością do polepszenia edukacji społecznej dzieci – kształtowanie postawy otwarcia  na kulturę innych państw europejskich, wzmocnienie poczucia własnej wartości i wiarę w realizacje największych marzeń. 
         
Nauczyciele biorący udział w mobilnościach będą mogli porównać własne kompetencje w stosowaniu metod dydaktycznych, form pracy zarówno z uczniem słabym, jak i zdolnym w zakresie zastosowania nowoczesnych technologii na lekcjach i poza nimi, nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych oraz realizowaniu międzynarodowych projektów na platformie e-Twinnig, w programach Erasmus Plus oraz Power.
         
Organizatorzy kursu zadbali również o część kulturowo – rozrywkową dla uczestników kursu, zachęcając ich do zwiedzania Oksfordu oraz jego okolic z licznymi, niezapomnianymi atrakcjami (zwiedzanie części uniwersyteckiej, gdzie zamieszkiwała autorka „Alicji z Krainy Czarów, miejsc kręcenia scen do filmu o Harrrym Potterze, naukowej kolebce Alberta Einsteina, Tolkiena, Lewisa a także Londynu oraz Blenheim Palace).
         
Oksford jest wyjątkowo malowniczy dzięki budynkom uniwersyteckim. Jest jakby jednym wielkim uniwersytetem, przeznaczonym przede wszystkim dla najbardziej zdolnych i wybitnych studentów z całego świata!
„ It’s a crime to miss an Oxford scientific, magic sunshine!!!!”

All the best! 
 

  • autor: Anna Świtała, data: 2018-10-08

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy i Miasta Odolanów

Rynek 11
63-430 Odolanów
KONTAKT: tel. 62 733 15 81
fax 62 733 38 92

Godziny otwarcia:
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek -piątek 07:00 - 15:00

e-mail: sekretariat@odolanow.pl
www.odolanow.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie e-PUAP:
/UGIMODOLANOW/skrytka
/UGIMODOLANOW/SkrytkaESP 

NIP Urzędu  622 16 95 386
REGON Urzędu 000529516

NIP Gminy  622 27 31 888
REGON Gminy  250855127

Konto - Bank Spółdzielczy w Dobrzycy oddział Odolanów
33 84 09 0001 0100 0228 2000 0005

[obiekt mapy] Gmina i Miasto Odolanów
Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji