Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Zabawy z matematyką w Szkole podstawowej w Wierzbnie

Dnia 5 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wierzbnie odbył się gminny konkurs matematyczny „Zabawy z matematyką” przeznaczony dla uczniów klas 4-7. Konkurs miał na celu popularyzację matematyki wśród młodzieży i upowszechnianie umiejętności korzystania z zabaw matematycznych i logicznych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów reprezentujących szkoły z: Raczyc, Świecy, Huty, Tarchał Wielkich, Nabyszyc i Wierzbna. Każdą z tych szkół reprezentowały zespoły trzyosobowe. 

 Zmagania matematyczne przeprowadzone były w dwóch kategoriach indywidualnej i grupowej. W kategorii indywidualnej najlepszy okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej w Tarchałach Wielkich – Filip Zawodny, drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Wierzbnie – Hanna Jackowska, a trzecie Bartosz Kopras również  uczeń ze szkoły w  Tarchałach Wielkich.   
 

W potyczkach grupowych I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Raczycach, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich, a III miejsce –  uczniowie ze szkoły w Wierzbnie.                                                                                                                                        
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Gminę  i Miasto Odolanów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

  • autor: SP Wierzbno, data: 2024-06-12
  • Zabawy z matematyką
  • Zabawy z matematyką
  • Zabawy z matematyką
  • Zabawy z matematyką

« wstecz