Gmina i Miasto Odolanów

Ważne strony

Zapraszamy na 40 Warsztaty Naukowe "Lato z Helem" w Odolanowie

AWFeTPWL8QAoAAAAAElFTkSuQmCC          8BoTRSgMJAWTYAAAAASUVORK5CYII=          u4B+F9gbybmXR3cegAAAABJRU5ErkJggg==

Pozwolić młodzieży działać kreatywnie i pokazywać piękno zdobywania wiedzy, to cel Warsztatów Naukowych Lato z Helem w Odolanowie. W 2024 roku odbędzie się czterdziesta edycja wydarzenia. Przyjeżdżają na nie studenci i uczniowie z całej Polski, ucząc się poprzez wykłady i ćwiczenia fascynującej fizyki niskotemperaturowej. Tematem tegorocznych Warsztatów jest „Fizyka w teorii i doświadczeniu”. Młodzi ludzie podczas Warsztatów będą mieli okazję słuchać wykładów byłych uczestników Warsztatów Lato z Helem, którzy swoje życie zawodowe związali z fizyką. Uczestnicy Warsztatów podzieleni na grupy, samodzielnie będą wykonywać eksperymenty. Po ich opracowaniu przedstawiają je na swoich seminariach na zakończenie Warsztatów.

„40 lat przygody z fizyką niskotemperaturową” to temat tegorocznej Jubileuszowej Sesji 40. Warsztatów Naukowych Lato z Helem poświęconej pamięci Profesora Jana Stankowskiego w 90. urodziny i 15. rocznicę śmierci, przez 25 lat kierownika naukowego Warsztatów!

Tegoroczne Warsztaty obieli Patronatem: Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marcin Szorski, Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Poznaniu.

Więcej informacji już wkrótce!

ZFMGBIAAAAAElFTkSuQmCC          cJMchWcAAAAASUVORK5CYII=

  • autor: Małgorzata Trybuła, data: 2024-06-12

« wstecz